10 tipů, jak se zahřát v chladném období bez zapnutého topení

02.09.2022

Drahý plyn se stal novým strašákem dnešní doby a na zimní období je dobré se připravit s předstihem. Jak ale ušetřit a zároveň v chladnějších měsících nemrznout? Připravili jsme si pro vás 10 tipů, jak se zahřát bez toho, abyste museli zapnout topení.

Otužujte se

v

Otužování chce přípravu, takže můžete pomalu začít už teď. Po teplé sprše si dejte studenou a chvilku se osvěžujte. Určitě nepřepalte začátek a postupujte pomalu. Otužováním posilujete celý imunitní systém, čímž se stanete silnější a odolnější vůči různým nemocem. Výhodou ale také je, že budete méně citlivější k chladnějšímu počasí, takže zimu začnete pociťovat při nižších teplotách, než bylo u vás zvykem.

c

Teplé barvy v pokojích a zavřené dveře

c

Jestli zrovna plánujete výmalbu domácnosti, zvolte spíše teplejší barvy – oranžovou, žlutou či hnědou. Teplé barvy vás sice nezahřejí po fyzické stránce, ale na psychiku fungují skvěle a vytvářejí pocit tepla, na rozdíl od modré či světle fialové, které působí velice chladně. Dobrým tipem je také zavření dveří do těch místností, které nevytápíte. Chlad necháte uvnitř pokoje, a ten nebude zbytečně ochlazovat další části domu.

c

Pořiďte si vyhřívané dečky a boty

c

Není nic lepšího, než když přijdete celí promrzlí domů a můžete se zachumlat pod teplou deku. I tak ale většinou trvá, než se deka zahřeje a vám je pod ní doopravdy teplo. Díky vyhřívaným dečkám se tomu můžete vyhnout. Kabel od deky pouze strčíte do zásuvky a teplo se pomalu začne vlévat do vašich žil. Všechny tyto produkty naleznete na stránkách Conceptu.

c

Něco horkého do ruky a žaludku

c

Čaj, káva, kakao nebo horká polévka, nejenom že chutnají skvěle, ale dokážou prohřát celé vaše tělo. Zároveň příjemně hřeje i nádobí, do kterého jste daný obsah nalili, takže o ruce budete mít také postaráno. Uvařte si rychle vodu pomocí rychlovarných konvic Concept. Stejnou službu vám udělá i malá štamprle něčeho ostřejšího. Zaručeně nechceme nabádat k alkoholismu, ale jedna malá slivovice nejenom zahřeje tělo, ale i rozradostní mysl, a to člověk v zimních dnech občas potřebuje.

Vyrobte si pytlík se zrním

c

Chcete-li trochu přenosné teplo, kterým dokonce zacílíte více na jednu oblast, ušijte si z látky pytlík, do kterého následně vložíte zrní nebo třeba pecky od třešní. Pytlík poté stačí strčit do mikrovlnky, na vámi zvolený čas a zrní se ohřeje tak, že vás několik desítek minut dokáže perfektně zahřívat. Vhodné jsou tyto pytlíky také na bolesti břicha.

c

Teplo do kapsy

c

Aby těch pytlíčků nebylo málo, tak tu máme i jeden přenosný do kapsy, který si můžete vzít na výlet nebo do chladných místností, kde zrovna budete muset přebývat. Pytlíček je naplněný speciálním gelem, ve kterém je schovaný kovový plíšek jehož promáčknutím sputíte ohřívání náplně pytlíku, která pomalu tuhne. Pytlíček vás vydrží hřát zhruba 15 minut. Po použití ho musíte nechat rozvařit ve vodě, dokud není gel znovu v tekuté formě.

c


Teplé ponožky a čepice

c

Chundelatá ponožky jsou základní vybavení pro teplomily. Jsou ale také důležité při celkovém zahřátí těla, protože zima jde od noh, a když jsou ledové nohy, celé tělo se vám bude zahřívat s těžkostí. Možná si teď říkáte, co v tom podnadpise dělá slovo čepice, ale není to chyba. Možná si budete chvíli připadat zvláštně, že nosíte v bytě čepici, ale pořádný kulich dokáže prohřát hlavu a dutiny. Máte-li rýmu, tak čepice vám pomůže nos a dutiny uvolnit a uvidíte, že se vám bude hned lépe dýchat.

c

Kupte si elektrická topidla

c

Na rychlé zahřátí vám také poslouží přenosná elektrická topidla. Vybírat můžete z:

c

Zacvičte si

c

A když už opravdu nevíte, co se sebou, zahřejte tělo sportem. Protáhněte se a dejte si pár cviků, které vám rozproudí krev. Jestli rádi běháte, tak se neostýchejte vyběhnout do přírody či ulic a nadýchejte se čerstvého vzduchu.

x

Zvířata

c

Máte doma zvířátka? Nebojte se je v zimě objímat. Jde z nich teplo a dokážou vás svou srstí zahřát. Neporučujeme hady a želvy.